Arbata

Arbata

Filtrai

Valyti visus
 • Grupė

 • Kaina

 • „Harney and Sons“

  „Harney and Sons“ istorija prasideda 1983 m. rūsyje, kuriame John Harney pradėjo maišyti įvairias rūšines arbatžoles ir kvietė jų ragauti draugus. Iki to John Harney 14 metų pardavinėjo kitų meistrų užmaišytas arbatas Didžiojoje Britanijoje ir mokėsi: kaip maišyti, ką ir su kuo.

  Mokslai nusisekė. Kvapnios receptūros iš skirting rūšių arbtažolių, prieskonių, žolių, žiedų ar net eterinių aliejų – tai dėl ko šiandien Harney ir jo sūnus žino visas pasaulis. Pradėjęs nuo šešių pagrindinių arbatų, šiandien, kartu su savo sūnumis Mike ir Paul, stebina arbatos entuziastus daugiau nei 300 aukščiausios kokybės skonių.

  „Harney & Sons“ arbatos asortimente – reto puikumo kiniškas kimunas, indiškas asamas su golden tipsais, tyras ti quan ulongas ar smaragdinė japoniška senča. Sūnūs nuolat keliauja ieškodami unikalių skonių, todėl jei tai ramunėlės – tai iš Egipto (nes yra labiausiai nutolusi jas importuojanti šalis nuo Černobylio), jei verbena – iš Prancūzijos pietų, Earl Grey arbatos mišiniui ruošti – natūralus bergamotės aliejus.

  Harney and Sons rūpi ne tik nišniai produktai, ekskliuzyviniai ingredientai. Kompanija nuolat edukuoja auditoriją apie kokybiškos arbatos vartojimą, kokybę ir, aišku, ekologiją – jų didžioji dauguma arbatų atkeliauja iš ekologinių ūkių. O tiems, kurie nori gilintis į arbatos puodelį savarankiškai, Harney yra išleidęs net keletą knygų.

  Žalioji ir baltoji arbata

  Jei ieškote tikros baltosios arbatos, ieškokite atvykėlės iš Kinijos, Fujian provincijos. Jei mėgstate žalią arbatą, pabandykite kinų „pre-Quing Minng“ arba rinktą prieš pavasario šventę, balandžio pradžioje. Šios arbatos laikomos tikrosiomis, nes gaminamos iš Camellia Sinensis augalo – visų arbatų pirmtako.

  Šios arbatos tituluojamos kaip sveikiausios arbatos pasaulyje. Tokias legendas kalba istorijos iš Rytų. Yra tiesos – šios arbatos patyrė mažai oksidacijos, tad išlaiko daugiausiai antioksidantų.

  Juodoji arbata

  Tik Vakaruose. Rytuose – ji tampa raudonaja. Taip ji vadinama dėl savo spalvos. Tai stipriai fermentuota, populiariausia arbata pasaulyje. Ji dažnai maišoma su įvairiais vaisiais, kitomis arbatžolėmis, eteriniais aliejais (pvz. Earl Grey arbata su bergamote) ar net pienu.

  Juodosios arbatos gimtine laikomas Assam regionas Indijoje. Čia auginami tikrieji juodosios arbatos pirmtakai – Camellia Sinensis. Vario spalvos, stipriai tonizuojanti arbata puikiai tinka gerti su pienu ar vieną, pirmoje dienos pusėje.

  Kiniškos juodosios arbatos vadinamos vakarinėmis. Jose galite rasti orchidėjų, salsvumo natų, jos mažiau tonizuoja.
  Jei norite patarimo, rytui rinkitės indišką ASSAM, o vakrui – kinišką kimuną.

  Rooibos arbata

  Raudonoji, raudono krūmo, raudonmedžio arbata. Tai Aspalathus Linearis augalas, aptinkamas tik Pietų Afrikoje. Ryškios rudai vyšninės spalvos ir vaisiško, žemiško skonio arbata pakankamai neseniai atrado savo mėgėjus Europoje. Arbata populiari ne tik dėl skonio, bet ir dėl savo savybių. Ji ryškaus skonio, puikiai dera su mišiniais ar pienu, neturi kofeino. Kreivai siūlome žiūrėti į bet kokią rooibą ne iš Pietų Afrikos.

  Žolelių, vaisinė arbata

  Arbatos aistruoliai iš žolelių, vaisių ruoštas arbatas vadina arbatos gėrimais, nes jų sudėtyje nėra camelia sinensis arbatžolių. Žolelių, vaisinei arbatoms naudojami vaistažolių, džiovintų vaisių, gėlių ar prieskonių mišiniai. Populiariausios – ramunėlės, mėtos (pipirmėtės), kinrožės, šalavijas, imbieras. Jei jūsų kieme žydi minėtos žolelės, kviečiame ragauti kito terrroir sąlygomis augusių bei profesionalų atrinktų ir sumaišytų arbatžolių. Garantuojame, susipažinsite iš naujo.

  Arbata be kofeino

  Tai ne tik ramunėlės, medetkos ar kitos žolelės. Jei vakare norisi Earl Grey puodelio – pirmyn. „Harney and Sons“ siūlo platų asortimentą arbatų be kofeino.

  Arbatoje esantis kofeinas šalinamas tais pačiais būdais kaip ir kavos pupelėse. Pasirinkus tinkamą apdorojimą, arbata gali išlaikyti savo skonių profilį nepakitusį. Todėl savo mėgstama juoda, žalia ar kitos spalvos arbata galite mėgautis net ir prieš miegą.

  Trumpai apie populiariausius kofeino šalinimo būdus galite rasti čia (nuoroda).

  Nesibodime: didžiuojamės savo rūšinių arbatų kolekcija ir džiaugiamės galėdami ja dalintis su jumis. Juoda, žalia, balta, pakeliais ar biri – kad ir kokią mėgtumėte – ją rasite mūsų lentynose.

  Arba savo namuose, jei užsisakysite savo mėgstamą arbatos mišinį internetu. Visą asortimentą rasite mūsų svetainėje. Visko paragauti galite kavinėse. Visas naujienas rasite socialiniuose tinkluose.

  Skanaus!